Grozā 0 preces

Manikīrs ar gēllakas pārklājumu. Kas jāņem vērā?

Manikīrs ar gēllakas pārklājumu. Kas jāņem vērā?

Lai arī gēla un akrila nagi joprojām ir pieprasīti, tieši gēllakas pārklājums uz dabīgā naga ir pakalpojums, kuru sievietes izvēlas arvien biežāk. Savu uzvaras gājienu tās sāka aptuveni pirms pieciem gadiem, un svin joprojām, turklāt nemitīgi pilnveidojot formulas un piedāvājot jaunas iespējas. Taču neskatoties uz šīs procedūras popularitāti, joprojām ir lietas, kuras nemainīgi būtu jāņem vērā izvēloties pārklāt nagus ar gēllaku.

  • Neplēst ! "Viņi paši nokrita" – varu saderēt, ka katrs manikīra meistars kaut reizi savas karjeras laikā būs dzirdējis šos vārdus. Kad kliente ierodas uz kārtējo procedūru, bet gēllaka ir palikusi tikai uz četriem ar pusi nagiem, meistaram uzreiz ir skaidrs, ka paši viņi noteikti nenokrita. Nēsāšanas laikā var būt novērojama gēllakas atdalīšanās no naga plātnes, it īpaši uz tā dēvētajiem "darba pirkstiem". Sliktākais, ko kliente šajā situācijā var izdarīt, ir noplēst nost atlikušo gēllaku. Procedūras laikā naga plātne tiek sagatavota maksimālai saķerei ar gēllaku, tāpēc brīdī, kad gēllaka tiek norauta, tā nonāk nost ar vairākiem dabīgā naga slāņiem. Rezultātā nags tiek sabojāts, tas paliek plāns, atslāņojies, līdz ar ko arī pasliktinās jaunā manikīra noturība.
  • Negriezt un nekniebt! Lai cik kvalitatīvi meistars izpildītu manikīru, diemžēl, dabīgais nags nepielūdzami turpinās augt, un profilakse būs neizbēgama. Naga augšanas ātrums katram klientam ir individuāls, un arī spēja sadzīvot ar konkrētu nagu garumu katrai klientei ir sava. Ir sievietes, kuras izvēlas uzturēt īsu nagu garumu, bet protams, ka starp manikīra procedūrām dabīgais nags ataugs. Mājas apstākļos kliente DRĪKST pati saīsināt naga garumu, ja tas ir nepieciešams, taču nekādā gadījumā nedrīkst nagus nogriezt vai nokniebt. Šī procesa laikā naga plātne ieliecas, un tai līdzi liecas arī gēllakas pārklājums. Neskatoties uz to, ka gēllaka ir elastīgais materiāls, tā ieplaisās, līdz ar to tā sāks drupt un atdalīties no naga brīvās malas. Kā labāk rīkoties? Ar nagu vīlīti (vislabāk 180 griti, par metāla vīlītēm aizmirstam!) akurāti novīlējam garumu, bet darām to kā "rakstīts grāmatās" - no vienas naga malas uz otru, neizraisot dabīgā naga un pārklājuma atslāņošanos.
  • Kutikulas un formu neaiztiekam! Nereti gadās, ka kliente atnāk uz procedūru, un saka, ka formu un kutikulas jau pati mājās ir apstrādājusi. Mīļās klientes, lūdzu, tā nedarām! Ja aiz laba prāta vēlaties meistaram aiztaupīt darbu, nepūlieties, jo tas ir meistara DARBS :) Savukārt, ja nevēlaties meistaram uzticēt kutikulu apstrādi, varbūt ir vērts pārdomāt savu izvēli? Nagu kopšanas speciālists tomēr ir izglītots un savā profesijā zinošs cilvēks, kurš vislabāk zinās, kāda forma jūsu nagiem būtu vispiemērotākā un kāda tehnika kutikulu apstrādei būs visnekaitīgākā. Ne tikai gēllakas lakojums ir svarīgs, ideāla manikīra efektu rada arī nagu formas un koptas kutikulas sintēze, tāpēc ļaujiet meistaram pašam veikt brīnumus ar Jūsu rokām.
  •  Iztiekam bez krēma un roku mazgāšanas! Mūsdienās arvien vairāk meistari piedāvā manikīru veikt ar aparātu, respektīvi, sausajā tehnikā. Tas nozīmē, ka gan materiāla noņemšana, gan kutikulas apstrāde notiek ar speciāliem šim mērķim paredzētiem uzgaļiem. Pirms ierašanās uz šādu procedūru nebūtu ieteicams lietot roku krēmu, jo tas rotācijas brīdī "piesitīs" kutikulas uzgaļus ar krēma atlikumiem, līdz ar to process tiks apgrūtināts un paildzināts, jo meistars būs spiests ik pa laikam attīrīt uzgalīti. Arī nomazgāt rokas pirms manikīra varētu šķist nekaitīgs un higiēnas ziņā pat obligāts pasākums, taču tieši tāpēc meistara arsenālā ir jābūt roku dezinfekcijas līdzeklim, kas pilda nepieciešamo funkciju un ļauj izvairīties no roku saslapināšanas. Nomazgātas rokas gluži vienkārši meistara acij "paslēps" patieso situāciju - cik sausas ir kutikulas, kādas rupjības uzgalīšus izvēlēties un ar cik lieliem apgriezieniem strādāt.
  • Nepārnēsāt! Iespējams, ka šis ir viens no svarīgākajiem punktiem šajā rakstā, kuru nepieciešams ik pa laikam atgādināt klientēm. Neskatoties uz ražotāju solījumiem, ka gēllaka uz nagiem noturēsies līdz pat piecām nedēļām, optimālais pārklājuma nēsāšanas ilgums vienā reizē ir trīs, maksimums četras nedēļas. Kā jau minēju iepriekš, gēllaka ir elastīgais materiāls, tātad kaitējums nagiem visticamāk nebūs tik liels kā tad, ja pārnēsāsiet cietā materiāla nagus (gēls, akrils), taču katrs mēs esam individuāls, un jebkurā gadījumā, ar veselību riskēt skaistuma dēļ nav prāta darbs. Kaut gan, par kādu skaistumu vairs var būt runa, ja gēllaka uz nagiem "dzīvo" jau sesto nedēļu? Dabīgajam nagam augot un kļūstot garākam, mainās spiediens uz stresa zonu, līdz ar to palielinās iespēja, ka sānu malās parādīsies plaisas. Gēllakas pārklājums ataugšanas brīdī šo spiedienu tikai palielina. Turklāt pastāv otrs variants, ka ataugot, materiāls "ceļ" līdzi dabīgo nagu, kā rezultātā veidojas oniholīze - naga atdalīšanās no naga plātnes. Ja šī problēma laikus netiek konstatēta, šajās zemnaga kabatās veidojas mitrums, kurš savienojumā ar ķermeņa siltumu rada ideālu vidi mikrobiem. Tieši tāpēc var teikt, ka skaistums un veselība iet roku rokā. Tikai regulāri veikts un nepārnēsāts manikīrs nodrošinās skaistas, koptas, un galvenais, veselas rokas!

Secinājums pēc šiem ieteikumiem ir tikai viens - manikīrs nav vienpusēja procedūra, respektīvi, nepietiek tikai ar to, ko izdara meistars. Ļoti svarīgi ir, lai arī kliente iesaistītos un ar atbildību rūpētos par saviem nagiem līdz nākamajai profilakses reizei.

Autors: Dudare L.